Ako Hackathon v 5 jednoduchých krokoch

Prečo viac nehovorí o Hackathons? Sú výbuchom a často dodávajú bezplatné jedlo a roztoče. Najdôležitejšie je však to, že pre vývojárov softvéru je to skvelý spôsob, ako si v krátkom čase vylepšiť svoje zručnosti a zároveň ponúknuť netechnickým odborníkom príležitosť vykonať víziu a oživiť nápad.

Ak máte záujem o vstup do jednej z nich, stále ich držia vysoké školy a organizácie súvisiace s technológiami. Som hrdý, že môžem pracovať pre spoločnosť (Asurion), ktorá sponzoruje každoročný hackathon, ktorý produkuje desiatky inovatívnych nápadov a pôsobivých implementácií. Počas tohtoročnej akcie som sa okrem toho, že som sa dokázal obklopiť veľkými spoluhráčmi, snažil som sa optimalizovať môj hackathon podľa týchto piatich krokov.

1. Vyberte niečo aktuálne

Z hackathónov prichádza veľa zaujímavých projektov, ale potom, čo ste už boli pár, začnete vidieť niektoré opakovania. Ak chcete maximalizovať novosť, skúste zvoliť relatívne novú technológiu alebo tému. Aj keď nevyhráte, dozviete sa viac a rozšírite obmedzenia svojej zóny pohodlia.

Napríklad vďaka obrovskému nárastu vlastníctva domácich asistentov (129% medziročne) sa náš tím rozhodol využiť Amazon Echo na náš hack. Naša služba, Soluto, poskytuje okamžitú prémiovú podporu pre technologické problémy. Mysleli sme si, že ozvena by mohla byť pohodlným vstupným bodom do našej služby.

Váš nápad na hackathon nemusí vždy meniť svet. Môže to byť niečo jednoduché a zábavné, inšpirované pútavou novou šou, filmom alebo hrou. Zúčastnil som sa svojho prvého hackathonu pred niekoľkými rokmi, keď pôvodne vyšiel rok 2048. Pretože jedným z našich sponzorov bol SendGrid, rozhodol som sa prelomiť hru e-mailom poháňanú 2048. Vzhľadom na svoju relevantnosť v tom čase to bolo dobre prijaté.

2. Definujte MVP

Väčšina hackathónov trvá 24 až 72 hodín. Aj keď sa to môže zdať, ako by ste mali veľa času na prácu, nie je to, aj keď si prinesiete spacák. Preto musíte definovať minimálne životaschopný produkt (MVP), ktorý je možné vytvoriť pre váš tím, a nechať si čas.

Môžete to dosiahnuť obmedzením svojho hacku na niekoľko základných funkcií. Ak je váš hack príliš široký, každá funkcia bude pravdepodobne nevybavená. Ak máte nápady, ako v budúcnosti rozšíriť hack, zahrňte ich do svojej prezentácie ako body rozhovoru. Publikum a sudcovia vám však neodpustia, ak máte vynikajúce ihrisko, ale nič hmatateľné, čo by ste mu mohli ukázať.

Slávnostné odovzdanie cien na Asurion Hackathon 2017 (Nashville) v roku 2017. Zľava doprava: Barry Vandevier (sudca a prezident operácií), Alex Hughes, Lucas Rudd, Jonathan Hughes, Daniel Cottone a Brandon Evans

3. Skúšajte včasnú integráciu tretích strán

Mnoho hackerov využíva rozhrania na programovanie aplikácií (API) na integráciu svojej aplikácie s inými webovými službami. Môžete si nechať svojich používateľov prihlásiť sa cez ich účet Google, rozposielať tweety zaznamenávajúce ich aktivitu v aplikácii a ešte oveľa viac. Používanie rozhraní API rozširuje vaše cieľové publikum, zjednodušuje prácu na vývoji a obohacuje vaše užívateľské prostredie.

API, bohužiaľ, majú svoje obmedzenia. Tieto tretie strany veľmi usilovne pracovali na svojich databázach a funkciách a nedovolia vám ich používať bezo zmeny. Niektoré rozhrania API vyžadujú platbu, väčšina obmedzuje počet hovorov, ktoré môžete uskutočniť v danom čase, a všetky obmedzujú prístup k ich údajom. Aby ste sa vyhli akýmkoľvek mylným predstavám, mali by ste svoj prípad použitia integrácie otestovať čoskoro, pravdepodobne pred vytvorením akejkoľvek inej funkcie.

Naučil som sa to tvrdo. V predchádzajúcom hackathone sa náš tím rozhodol vytvoriť aplikáciu na Facebooku, ktorá identifikuje, s ktorými priateľmi ste v poslednom čase nereagovali, a dal vám možnosť sa s nimi znova spojiť. Celú aplikáciu sme zostavili v prvej polovici hackatónu pred začatím integrácie API. Vyskytol sa iba jeden problém: Facebook vám bráni v získavaní informácií o vašich priateľoch, pokiaľ nemajú tiež aplikáciu. Keďže táto aplikácia by bola zbytočná, kým by ju nainštalovala významná časť obyvateľstva, museli sme svoju myšlienku úplne prepracovať s veľmi obmedzeným časom.

V službe Asurion Hackathon sme mali úžitok z toho, že sme mohli používať interné rozhrania API, s ktorými sme v minulosti spolupracovali. Aj napriek tomu sme najskôr pracovali na integráciách, len pre prípad, že by sa im niečo stalo. To nám umožnilo zamerať väčšinu našej energie na vytváranie a zdokonaľovanie používateľského prostredia.

4. Ak sa to nerozbije, neopravujte ho

Ak ste implementovali svoj MVP s časom na šetrenie, môžete byť v pokušení nejakým spôsobom ho zmeniť. Váš tím by nemal prijať toto rozhodnutie na ľahkú váhu. Hack nie je produkt pripravený na uvedenie na trh. Refaktoring kódu na poslednú chvíľu nemá miesto na hackathone. Ak váš hacker môže použiť niektoré ďalšie vylepšenia alebo funkcie, ktorým čelia používatelia, musíte zhodnotiť, aké sú riziká v porovnaní s odmenou za tieto zmeny, a ak sa niečo pokazí, dajte si čas na zotavenie. Minimálne by som sa zdržal akýchkoľvek úprav hacku do hodiny od vašej konečnej prezentácie. V určitom okamihu musíte prestať lámať veci!

To neznamená, že by ste nemali vytvárať zoznam možných zmien, ktoré by ste mohli riešiť v inom čase. Ako už bolo spomenuté, hack, ak sa vykonáva správne, je iba programom MVP, nie hotovým produktom. To by vám však nemalo brániť v premýšľaní o budúcich iteráciách tohto konceptu. Dúfajme, že váš hack je niečo, v čo veríte, takže neváhajte a vyberte si projekt po skončení súťaže. Len neriskujte, že niečo predradíte priamo pred prezentáciou. Keď sme u toho…

5. Prítomnosť ako váš hack závisí od toho (robí)

Niektorí hackati majú sekvenčné demonštrácie, zatiaľ čo iní majú ukážky, kde sudcovia kontrolujú hacky vo svojom voľnom čase. V oboch prípadoch je prezentácia rovnako dôležitá, ak nie viac, ako samotný hack. Ak máte úžasný projekt, ale nedokážete vyjadriť jeho úžasnosť, čo má zmysel? Nezabudnite venovať značné množstvo času príprave a praktizovaniu vašej prezentácie.

Tu môže byť nesmierne vývojový pracovník vo vašom tíme nesmierne nápomocný. Po definovaní MVP môžu títo členovia tímu naplánovať, ako ho čo najlepšie uviesť na trh súbežne s vývojom - pokiaľ obe skupiny navzájom komunikujú o akýchkoľvek významných zmenách. Vývojári môžu pomôcť zamerať sa na „čo“, zatiaľ čo ostatní pomáhajú vylepšiť „prečo“.

Predtým, ako navrhnete svoje ihrisko, musíte identifikovať svoje publikum. Ak váš hackathon vyzve verejnosť, aby posúdila, budete chcieť upútať ich pozornosť a udržať to svetlo nad drobnozmyslom. Ak prezentujete podnikateľom, zahrňte kľúčové finančné projekcie a príklady pridanej hodnoty pre organizáciu. A konečne, ak vaši kolegovia hackeri hodnotia váš projekt, prejdite na technickú zostavu a ukážte zložitosti svojej architektúry.

Najpamätnejšie prezentácie sú zvyčajne najaktívnejšie. Je to jedna vec, ktorá svedčí o používaní programu; je to ďalší zážitok pre seba. Ak nájdete spôsob, ako umožniť publiku demonštráciu produktu, choďte naň (pokiaľ ste si vedomí možných potenciálnych prípadov).

Ak budete postupovať podľa týchto krokov, mali by ste hackatona nechať so zaujímavým, jedinečným a dobre vykonaným produktom. Neznamená to, že máte zaručenú výhru, ale je to oveľa menej dôležité ako zručnosti a skúsenosti, ktoré získate z účasti na týchto udalostiach.

Ak máte záujem vstúpiť do nášho tímu, neváhajte a prezrite si voľné pracovné miesta v spoločnosti Soluto Nashville a pošlite mi poznámku!